Основні завдання

Педагогічна діяльність школи - інтернату у працює згідно з вимогами регіональних програм розвитку освіти на основі широкої і глибокої диференціації і індивідуалізації, особистісно-орієнтованого підходу до учнів в навчально-виховному процесі.

Педколектив школи-інтернату і надалі працюватиме  над проблемою «Реалізація і формування особистості, забезпечення соціально-психологічної реабілітації та трудової адаптації учнів, виховання в них загальнолюдських цінностей».

У межах вирішення цієї проблеми педагоги школи опрацьовуватимуть методичну тему:

«Впровадження інноваційних технологій в систему роботи школи як засобу  розвитку особистості, соціально-психологічної реабілітації і трудової адаптації учнів з особливими потребами».

З метою реалізації положень Конституції України, законодавчих актів України в галузі освіти, Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, її інтеграції в Європейський освітній простір, створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти, удосконалення культурних і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, затвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві у галузі освіти визначені такі напрями і завдання діяльності школи:

1. Забезпечення  реалізації права вихованців школи на здобуття повної загальної, середньої освіти, відновлення здоров’я , здійснення комплексної медичної, психологічної та педагогічної реабілітації .

2. Створити належні умови для адаптації до навчання: в основній школі – учнів 5-го класу, в початковій школі – учнів  підготовчого та 1-го класів.

3. Створити належні умови виховання та доступу до здобуття якісної освіти дітей – інвалідів, дітей – сиріт,  поліпшення умов виховання, навчання, оздоровлення, соціального та матеріального забезпечення та подальшої адаптації до життя в суспільстві.

4. Вирішення корекційних завдань: розвиток мовлення, пізнавальної діяльності, психофізичний, соціально-комунікативний розвиток, розвиток навичок  саморегуляції та саморозвитку шляхом взаємодії з наколишнім природним середовищем .

5. Формування навичок просторового, соціально-побутового орієнтування, створення умов для соціальної реабіліткції , розвтиток їх самостійності та життєво важливих компетенцій.

6. Організація  навчально-виховного процесу через чітке структурування навчального матеріалу на уроці, логічне та яскраве пояснення, практичну діяльність школярів, розширення навчального середовища, чергування різних видів діяльності.

7. Формування у дітей та учнівської молоді відкритість, толерантне ставлення, повага до  національних ідей, цінностей культури, мистецтва, здатності диференціювати спільне і відмінне в різних культурах, сприймати українську культуру як невід’ємну складову  загальнолюдської культури.

8. Виховання учнів в дусі патріотичного обов’язку, готовності до військової служби та захисту України, повазі до чинного законодавства та засад демократичної, правової держави.

9. Підвищувати професійну компетентність педагогів щодо запровадження інноваційних технологій учителя – новатора  як носія інноваційної культури.

10. Продовжити роботу щодо поповнення фондів бібліотеки літературою на традиційних та електронних носіях інформації.

11. Забезпечити систематичний психолого-педагогічний та соціальний супровід учнів.

12. Забезпечити подальший розвиток учнівського самоврядування, розвиток громадянської активності, організації здорового способу життя учнівської молоді.

13. Посилити профілактичну  роботу з неповнолітніми, схильними до бродяжництва  та скоєння правопорушень. Разом з органами внутрішніх справ, службами  у справах дітей , місцевими радами, громадськістю постійно забезпечувати контроль за дотриманням законодавства, спрямованого на профілактику правопорушень та бездоглядності серед учнів, які виховуються у неблагонадійних сім’ях.

14. Формування  активної соціальної позиції власної безпеки вихованців школи  з метою зміцнення, збереження фізичного та психічного здоров’я .